Lietuvių  Русский  English  Latviski  Eesti  Polskie  deutsch  

Įdomi informacija

Technologija ir Istorija

Luxeon

Philips Lumileds Lighting Company kompanija kuri gamina Luxeon, galingas švieos diodas (LED). Ši kompanija yra Philips korporacijos padalinis.
"Luxeon" tai prekinis ženklas apibudinantis galingus, virš 1
Vato, šviesos diodus (LED).

Nichia

Nichia korporacija tai japoniška cheminės pramonės kompanija plačiai žinoma kaip gaminanti fosforą ir tame tarpe, šviesos emisijos diodus (Light-emitting diodes - LED).
Nichia korporacija įkurė Nobuo Ogawa 1956 metais. Vienas iš jo žymiausių sprendimų buvo palaikyti Shuji Nakamuros galio nitrido šviesos emisijos diodus tyrimus, kai buvo manoma, kad toks verslas yra labai rizikingas. Bet laikas parode, kad tai buvo laibai sėkmingas sprendimas. Nors kompanija skyre Shuji Nakamurai premiją  ¥20,000 Yen (US$180), vėliau ji turėjo išmokėti jam dar ¥840 milijono Yen (US$7 milijono) teismo nurodymu ir tai buvo pats didžiausias bonusinis išmokėjimas Japonijos kompanijų istorijoje.

Vatas – fizikinis vienetas kuriuo matuojama galia (P). 1 W per 1 s atlieka 1 J (džaulis) darbą.

P=\frac{A}{t}

Džeimsas Vatas (James Watt) sugalvojo sąvoką arklio galia. Vatas gyveno nuo 1736 iki 1819, jo mėgstamiausias darbas buvo garo variklių tobulinimas. Mes minime Vatą beveik kiekvieną dieną, kai kalbam apie 60, 75, 100 ir kitas vatų lemputes, nes galios vienetas – vatas („W“) buvo pavadintas jo garbei.

Žmogus lipdamas laiptais į viršų atlieka darbą kuris vertinamas maždaug 200 vatų. Tipinis automobilio variklis važiavimo metu gamina mechaninę energiją, kurio norma yra 25000 vatų (maždaug 33,5 arklių). 1 kW (kilovatas) apytiksliai lygus 1,34 AG. Tipinės buitinės kaitinamosios elektros lemputės naudoja elektros energiją, kurių norma yra 25-100 vatai, o kompaktinės fluorescentinės lemputės paprastai sunaudoja nuo 5 iki 30 vatų.

Sandvik

Sandvik Materials Technology tai pasaulio lyderė gaminanti aukščiausios technologijos nerūdijantį plieną, specialių lydinių medžiagas ir pažangiausius produktus kuriant jas glaudžiai bendradarbiaujant su klientais.  (http://www.smt.sandvik.com/)

X-ProTect

X-ProTect technologija medžiagoms suteikia nepralaidumą vandeniui, tačiau išsaugo jos sugebėjimą "kvėpuoti". Plona PU plėvelė, laminuojama prie vidinės išorinio rūbo audinio pusės, suteikia jam visišką nelaidumą vandeniui. Tačiau ši plėvelė praleidžia į išorę drėgmę, kuri atsiranda rūbo viduje, todėl sakoma, kad audinys "kvėpuoja".

Sufix 832

Šis naujas pintas valas - tai Dynneema Fibers ir GORE® polietrafluoretileno (ePTFE) pluoštų, supintų pagal pažangiausią Sufix R8 pynimo technologiją, derinys.  Tai suteikia šiam valui ypatingas savybes: ilgaamžiškumą, tvirtumą, tolygumą, atsparumą ultravioletiniams spinduliams, dilimui, sumažina jo vibraciją ir jo skleidžiamą triukšmą.   

Valo pavadinimas kilęs iš jo technologinio gamybos proceso, aštuonios gijos yra supintos 32 kartus viename valo ilgio colyje. Tokio pynimo dėka šis valas yra stiprus ir ilgaamžis.
Tai buvo įrodyta bandymų metu. Valas buvo tampomas su 20 svarų svorių (apie 9 kg), 1000 kartų po to tikrinamas valo tvirtumas. Buvo nustatyta, kad kiti pinti valai praranda net iki 40 procentų savo traukimo tvirtumo, o pintas valas Sufix 832 tik 5 procentus. Įdomu ir tai, kad kiti valai parodė matomą valo nusidėvėjimą, o ant šio valo nebuvo nusidėvėjimo požymių.Kas gi tas GORE  pluoštas? Daugelis iš mūsų yra susipažinę arba girdėję apie GORE-TEX  audinį, kuri sėkmingai naudojamas drabužių ir avalynės gamyboje - tai unikali medžiaga, kuri nepraleidžia vandens, bet laisvai praleidžia orą. Šios medžiagos pagrindą sudaro polimeras politetrafluoretilenas (PTFE). Pasak GORE internetinį puslapį, GORE-TEX  audinio kūrėjas Bob Gore atrado, kad tam tikrose sąlygose ištempus PTFE, sukuriama tvirta mikroporinė medžiaga, turinti ypatingas savybes:
* Didelio stiprumo ir svorio santykį;
* Cheminį inertiškumą (medžiaga nepraranda savo savybių kontaktuojant su sūriu vandeniu, tirpikliu, tepalu ir t.t.);
* Aukštą šiluminį ir cheminį atsparumą;
* Žemą degumą;
* Mažą trinties koeficientą;
* Mažą vandens sugėrimą;
* Atsparumą ultravioletiniams spinduliamsSujungus Dynneema Fibers (žalios spalvos) ir GORE® polietrafluoretileno (balta spalva) pluoštus, išgaunamas tvirtas, ilgaamžis, turintis mažą vibraciją ir triukšmą, greitai skęstantis, atsparus ultravioletiniams spinduliams ir trinčiai pintas valas.

Gilis - Ghillie (angl. ghillie suit, yowie suit) – maskuojamojo kostiumo rūšis, primenanti lapiją ar neaiškių šiukšlių krūvą. Gilius vilki snaiperiai ir medžiotojai, kai reikia visiškai susilieti su aplinka ir pasislėpti nuo priešininko ar medžiojamo gyvūno.
Gilis maskuoja savo slepiama spalva, kontūrų skaidymu (kai panaudotos kelios spalvos) ir kontūrų deformavimu (kai kostiumas gilis laisvas, o pririšti „gaurai“ netvarkingai styro į šonus). Gerai pagaminto gilio „gaurai“ vėjyje juda taip pat kaip aplinkinė augalija.Medžiagos

Vilna iš merino veislės avių.
Aukštos kokybės vilna gaunama iš Australijoje auginamų merino veislės avių. Ši vilna yra labai plona, ji garantuoja puikias šilumos ir antibakterines  savybes. Gaminiai iš šios vilnos turi antibakterinių savybių, sugeria drėgmę ir neerzina odos.


Izolfil verpalai, 100 proc. polipropilenas
Izofil - itališki, aukštos kokybės polipropileno verpalai, pagaminti iš Meraklon pluošto. 
Šios medžiagos šilumos laidumas yra vienas iš mažiausių tarp kitų dirbtinių pluoštų, todėl ji laikoma viena geriausių medžiagų apsisaugoti nuo temperatūros svyravimų.  Gaminiai iš Izofliso palaiko pastovią kūno temperatūrą, tai pat Izoflisas turi mažas vandens sugėrimo savybes, todėl jis greitai išstumia drėgmę ir prakaitą į viršutinius medžiagos sluoksnius, kas padeda išvengti nemalonių pojūčių fizinio aktyvumo metu įvairiomis oro sąlygomis. 


PROFILEN 
100 % politetrafluoretilenas. Aukštos kokybės nedegus pluoštas su žemu trinties koeficientu. Fiziologiškai neutralus, turintis vandens ir purvą atstumiančios savybes. Apranga su Profileno pluoštu yra ilgiau dėvima, ji apsaugo nuo pūslių ir nuospaudų. 


Coolmax 100 % poliesteris.
Specialus pluoštas iš poliesterio, turintis keturis orinius kapiliarinius kanalus, greitai išstumiančius vandenį nuo kūno paviršiaus. Išskirtinė Coolmax medžiagos savybė yra ta, kad ji gali išstumti prakaitą garų pavidalu, greičiau sureguliuoja kūno temperatūrą. Šią savybę ypatingai gali įvertinti profesionalūs sportininkai.
 


Outlast 100 % akrilano verpalai
I šiuos akrilaninius verpalus yra integruotos Thermocules® mikrokapsules. Kai kūnas perkais drabužiai iš šių verpalų greitai atvėsins ji iki komfortines temperatūros, o kai jus šalsite mikrokapsules atiduos sukaupta šiluma ir sušildys Jūsų kūną. 
 X-static 85% poliamidas + 15% sidabras
Poliamidiniai verpalai padengti gryno sidabro sluoksniu - tai antibakterinė pastovaus veikimo apsauga X-static pastoviai išskiria sidabro jonus, kurie išskaido molekules bakterijų struktūroje, keičiant vandenilį, esantį jų DNR, sidabro jonais. Negaudamos deguonies, bakterijos  žūsta. Kita X-static medžiagos unikali savybė - statinių krūvių absorbavimas. PVZ.  Žmogaus pėdoje yra virš 7000 nervų galūnių, kurios perduoda silpnus elektrinius signalus. X-static sugeria šiuos krūvius, aplink pėdą susikuria magnetinis laukas, kuris pagerina pėdos kraujotaką.  Termolite medžiaga su mažu svoriu savo ypatingų savybių dėka padeda palaikyti šilumą ir komfortą, išstumia vandenį. Šiuolaikinių technologijų dėka ši medžiaga 40 % greičiau išstumia drėgmę nuo kūno paviršiaus. Ypatingai atspari pelėsiui ir nesulaiko kvapo.   
 
 


Polikolon -100 % polipropileniniai verpalai.
Aukštos kokybės verpalai gaminami austrų firmos Schoeller. Polikolon verpalų naudojimas leidžia palaikyti optimalias gyvybines charakteristikas, oda lieka sausa nepriklausomai nuo fizinio krūvio ir prakaitavimo. Ši medžiaga praktiškai nesušlampa ir greitai džiūsta.
 Izowool – tai 50 % polipropileno ir 50 % vilnos.
Puikus naturalios merino vilnos ir polipropileniniu Meraklon verpalų derinys. Meraklon verpalai padaro šį audinį žymiai atsparesniu mechaniniam poveikiui, merino vilna apsprendžia puikiais termoizoliacines savybes. Šių dvieju medžiagų derinys garantuoja idealios kuno temperatūros išsaugojimą pačiomis atšauriausiomis oro salygomis. 
 BB acryl  - 100 % akriliniai verpalai.
“Lasting” kompanija sukūrė akrilo verpalus, garantuojančius ypatingą komfortą ir apsaugą. Jie apsaugo nuo nuospaudų atsiradimo, naudojami kaip papildoma termoizoliacija.   
 Meril Skinlife-100% poliamidas
Meril Skinlife verpalai, turintys bakteriostatinių savybių. Bakterijų kiekio padidėjimas arba sumažėjimas odos paviršiuje sudaro įvairių problemų (alergija, prakaito kvapas, odos ligos). Meril Skinlife padeda išlaikyti pusiausvyrą.

Cordura -  tai visa eilė tvirtų, lengvu, pagamintų panaudojant šiuolaikines technologijas aidinių. Poliamidiniai verpalai turi ypatingą siūlų struktūrą (pagaminti iš supjaustyto ir susukto pluošto), 4 kartus didesni atsparesni trinčiai, negu nailonas, kuris taip pat pagamintas iš poliamido. Žymiai tvirtesnis už medvilnės audinį. Lydimosi temperatūra 210 ° С
 
G10 tai kompozitinė medžiaga iš stiklo pluošto, epoksidinės dervos ir šiek tiek įvairių stiprinančių cheminių medžiagų ir pramoninius dažus. Ši medžiaga turi gerą atsparumą smūgiams ir nebijo drėgmės. Ji yra lengva, tvirta ir kieta, turi geros tekstūros paviršių. G10 panaši į Micarta medžiagą. Lyginant savybes - ji yra patvaresni ir mažiau degi, turi aukštą atsparumą tempimui, lenkimui ir smūgiams.

Kraton – sintetinė medžiaga, kuri gali išsitempti keliskart nei buvo pradinėje būsenoje ir sugrįžti į ją, nesideformuodama. Kraton daug šiltesnė ir malonesnė rankai medžiaga, nei daugelis kitų tradicinių naudojamų peilių rankenoms gaminti medžiagų, pavyzdžiui, daugelis medienos rūšių, Micarta ir G10, t.y., ši medžiaga nešaldo rankų, dirbant be pirštinių, net žemose temperatūrose, atspari mechaniniam poveikiui, nėra slydi.

D2 – įrankinis štampuotas D2 plienas, naudojamas Kizlyar Supreme, savo klasėje neturi konkurentų dėl itin didelio atsparumo dilimui. D2 priskiriamas premijiniam segmentui, JAV ir Japonijoje naudojamas brangiems gaminiams. Tai vienas populiariausių plienų, pripažintų peilių mėgėjų bendruomenės ekspertų. Kizlyar Supreme peiliams naudojamas D2 plienas – tai daugiaanglis ir daugiachromis (didina atsparumą korozijai) štampuotas plienas, didelio atsparumo dilimui, gniuždymui bei abrazyviniam poveikiui plienas, paprastai grūdinamas 60-63 HRC. Plienas skaitosi pusiau nerūdijantis.

AUS-8 –Japonijoje išrastas AUS-8, pripažintas kaip vienas geriausių plienų, derinančių savyje tokius svarbius kokybinius parametrus, kaip atsparumas korozijai, didelis tvirtumas, geras atsparumas dilimui. Manoma, kad AUS-8 yra nepriekaištingai subalansuotas plienas, vakarų peilių rinkos lyderių naudojamas vidutinės kainos segmento peiliams gaminti.

Micarta – sluoksniuota medžiaga, susidedanti iš sudėtinių pluoštų, audinio, popieriaus, stiklo, plastiko, anglies ir kitų medžiagų termoreaktyviame plastike. Micarta labai tvirta ir stabili, ją sunku pažeisti, atspari aukštoms ir žemoms temperatūroms bei cheminėms medžiagoms, jos tankis didesnis už medienos tankį, ji šiltesnė už metalą, bet nelaidi elektrai. Populiari Micarta tapo ne tik dėl šių savybių, bet ir dėl savo grožio, kiekvienos rankenos piešinys unikalus ir nepakartojamas

Plieno markės
Plienas Savybės Sudėtis Gamintojas Panaudojimas
12C27 - Sandvic Stainless Nerūdijantis. Gaminama iš aukštos kokybės švediškos rūdos
Kietumas (HRC): 55-57

C=0.6
Cr=14-14.5 
Mn=0.35 
Si=0.35
Sandvic (Švedija) Ka-Bar Next Generation
 13C26   C=0.65 
Mn=0.65 
Si=0.4 
Cr=13.0
   
 19C27 - Sandvic   C=0.95 
Mn=0.65 
Si=0.4
Cr=13.5
   
UHB20C /1870   C=1.0 
Mn=0.4 
P=0.02 
Si=0.3 
S=0.015
Uddeholm (Švedija) Damasko ašmenų komponentas
UHB Elmax Miltelinis plienas C=1.7 
Mn=0.3 
Cr=17 
Si=0.4 
Mo=1 
Va=3
   
UHB17VA Kompresorių vožtuvai C=0.85 
Cr=0.54 
Mn=0.55 
P=0.02 
Si=0.3 
S=0.02 
V=0.2
Uddeholm (Švedija) Lauri,
laminuotų ašmenų komponentas
PMC 27   C=0.6 
Cr=13.5 
Mn=0.5 
Si=0.5
   
440A
X55 CrMo14
Standartiniai peilių plienai. 
A- daugiau nerūdijantis,  Kietumas (HRC): 55-57
C- mažiau atbuksta, 
Kietumas (HRC): 58-60   
B- tarpinis tarp A ir C,  Kietumas (HRC): 57-59 
Kriogeninis apdirbimas žymiai pagerina sąvybes
C=0.65-0.75 
Cr=16-18 
Mn=1.0 
Mo=0.75 
P=0.04
Si=1 
S=0.03
  Sog
440 B
X90 CrMoV18
C=0.75-0.95 
Cr=16-18 
Mn=1.0 
Mo=0.75 
P=0.04 
Si=1 
S=0.03
  Randall
440 C
X105 CrMo17
C=0.95-1.2 
Cr=16-18 
Mn=1.0 
Mo=0.75 
P=0.04 
Si=1.0 
S=0.03
  Busse,
Sog
ATS 34 Labai populiarus nerūdijantis plienas, bet 400 serija atsparesne korozijai C=1.05 
Cr=14 
Mn=0.4 
Mo=4 
P=0.03 
Si=0.35 
S=0.02
Hitachi (Japonija) Busse,
Sog, Japonų analogas CM-154
CM 154 C=1.05 
Cr=14 
Mn=0.5 
Mo=4 
Si=0.3
Crucible Metals (JAV) Amerikečių analogas ATS 34
RWL 34 C=1.05 
Cr=14 
Mn=0.5 
Mo=4.0 
Si=0.5 
V=0.2
Soderfors (Švedija) Švedų analogas ATS 34
Marss 500 Nerūdijantis C=0.52 
Cr=14.5 
Mn=0.6 
P=0.025 
Si=0.4 
S=0.01
Uddeholm (Švedija) Lauri
O1
90 MnV8
įrankinis plienas,  
grūdinamas tepale
stipriai rūdijantis, gerai tinka kalimui, ilgai išlieka aštrus, kietas.
C=0.85-1 
Cr=0.4-0.6 
Mn=1-1.4 
Ni=0.3 
Si=0.5 
V=0.3
  Randall
W1 įrankinis plienas,
grūdinamas vandenyje, dauguma dildžių pagaminga iš W1
C=0.7-1.5 
Cr=0.15 
Mn=0.1-0.4 
Mo=0.1 
Ni=0.2 
Si=0.1-0.4 
W=0.5 
V=0.1
   
A2 įrankinis plienas, 
grūdinamas orų, ilgai išlieka aštrus, geras kietumas, negalimas dalinis grūdinimas
C=0.95-1.05 
Cr=4.75-5.5 
Mn=1 
Mo=0.9-1.4 
Ni=0.3 
Si=0.5 
V=0.15-0.5
  Busse
Fallkniven
D2
X155 CrMo12 1
įrankinis plienas. Pusiau nerūdijantis,  ilgai išlieka aštrus, pakankamas kietumas. C=1.55 
Cr=11.50 
V=0.90 
Mo=0.80 
Mn=0.35 
Si=0.45
JAV Busse,
KaBar
CTS-XHP   C=1.6
Cr=16
V=0.45
Mo=0.8
Ni=0.35
Mn=0.5
Si=0.4
   
M2 įrankinis plienas, naudojamas grąžtų gamyboje, ilgai išlieka aštrus ir turi gerą kietumą. C=0.95-1.05 
Cr=3.75-4.5
Mn=0.15-0.4 
Mo=4.75-6.5 
Ni=0.3 
Si=0.2-0.45 
W=5-6.75 
V=2.25-2.75
  Benchmade
W2 įrankinis plienas, 
grūdinamas vandenyje,  ilgai išlieka aštrus, kietas.
C=0.85-1.5 
Cr=0.15 
Mn=0.1-0.4 
Mo=0.1 
Ni=0.2 
Si=0.1-0.4 
W=0.15 
V=0.15-0.35
   
L6

Naudojamas pjūklamas, laibai kietas, gerai išlaiko aštrumą, lengvas kalimo procesas bet stipriai rūdijantis

C=0.65-0.75 
Cr=0.6-1.2 
Mn=0.25-0.8 
Mo=0.5 
Ni=1.25-2 
Si=0.5 
V=0.2-0.3
   
1095

Anglinis plienas  "standartinis" naudojamas peilių gamyboje, gerai laiko aštrumą, pakankamas kietumas

C=0.90-1.03 
Mn=0.30-0.50 
P=0.04 
S=0.05
  KaBar,
Ontario Knife Co.
5160

Anglinis, turintis chromo priemaišus, spyruoklinis plienas, gerai laiko aštrumą, puikus kietumas naudojamas kardų gamyboje

C=0.56-0.64 
Cr=0.7-0.9 
Mn=0.75-1 
P=0.035 
Si=0.15-0.3
   
52100   C=0.98-1.10 
Mn=0.25-0.45 
Cr=1.30-1.60
   
50100-B
CarbonV
Case CV
1070-6
  C=0.98-1.10 
Mn=0.25-0.45 
Cr=0.5
V=0.2
Ni=.03
   
8670   C=0.64-0.75 
Mn=0.4-0.6 
P=0.025
S=0.2-0.35
Si=0.2-0.35 
Cr=0.3-0.5 
Ni=0.7-1
Vokietija Greco
420
X40 Cr 13
Nerūdijantis, minkštas plienas, nelabai gerai laiko galandimą, bet nerūdijantis ir pigus C=0.15 
Cr=12-14 
Mn=1 
P=0.04 
Si=1 
S=0.03
  Buck
420 MODIFIED
420 HC (high carbon)
Nerūdijantis, sąlyginai pigus ir patogus gamyboje, naudojant kriogeninę apdirbimą įgauna panašias į 440A arba netgi į 440B plienų sąvybes C=0.4-0.5 
Cr=12-14 
Mn=0.8 
Mo=0.6 
P=0.05 
Si=1 
S=0.02 
V=0.18
  Cold Steel, Kershaw
425 MODIFIED Nerūdijantis C=0.4-0.54 
Cr=13.5-15 
Mn=0.5 
Mo=0.6-1 
P=0.035 
Si=0.8 
S=0.03
V=0.1
  Buck
440XH Nerūdijantis C=1.6 
Cr=16 
Mn=0.5 
Mo=0.8 
Ni=0.35 
Si=0.4 
V=0.45
   
AUS-6 Nerūdijantis C=0.55-0.65 
Cr=13-14.5 
Mn=1 
Ni=0.49 
P=0.04 
Si=1 
S=0.03
Japonija Japoniškas analogas 440A,
Sog
AUS-8 Nerūdijantis C=0.70-0.75 
Cr=13-14.5 
Mn=0.5 
Mo=0.10-0.30 
Ni=0.49 
P=0.04 
Si=1 
S=0.03 
V=0.10-0.26
Japonija Cold Steel,
Japoniškas analogas 440B
AUS-10 Nerūdijantis C=0.95-1.10 
Cr=13-14.5 
Mn=0.5 
Mo=0.1-0.31 
Ni=0.49 
P=0.04 
Si=1 
S=0.03 
V=0.10-0.27
Japonija Japoniškas analogas 440C
AUS-118 Nerūdijantis C=0.9-0.95 
Cr=17-18 
Mn=0.5 
Mo=1.3-1.5 
P=0.04 
Si=0.5 
S=0.03 
V=0.10-0.25
Japonija CRKT
GIN-1 Nerūdijantis C=0.9 
Cr=15.5 
Mn=0.6
Mo=0.3 
P=0.02 
Si=0.37 
S=0.03
   
ATS-55 Nerūdijantis C=1 
Cr=14 
Co=0.4 
Cu=0.2 
Mn=0.5 
Mo=0.6 
Si=0.40
   
VG-10 Nerūdijantis C=0.95-1.05 
Cr=14.5-15.5 
Co=1.30-1.50 
Mn=0.5 
Mo=0.9-1.2 
P=0.03 
Si=0.6 
V=0.10-0.30
  Fallkniven
BG-42 Nerūdijantis C=1.15 
Cr=14.5 
Mn=0.5 
Mo=4 
Si=0.3 
V=1.2
  Sog
MBS-26 Nerūdijantis C=0.85-1 
Cr=13-15 
Mn=0.3-0.6 
Mo=0.15-0.25 
P=0.04 
Si=0.65 
S=0.01
   
MRS-30 Nerūdijantis C=1.12 
Cr=14 
Mn=0.5 
Mo=0.6 
Si=1
V=0.25
   
CPM S90V
CPM 420-V
Plienas iš miltelių  
Nerūdijantis
C=2.3 
Cr=14 
Mn=1
V=9
JAV  
CPM 10V** Plienas iš miltelių C=2.45 
Cr=5.25 
Mn=0.5 
Mo=1.3 
Si=0.9 
S=0.07 
V=9.75
JAV  
CPM 3V Plienas iš miltelių C=0.8 
Cr=7.5 
Mo=1.3 
V=2.75
JAV  
CPM S60V
CPM 440 V
Plienas iš miltelių  
Super anglinis plienas
C=2.15 
Cr=17 
Mn=0.4 
Mo=0.4 
Si=0.4 
V=5.5
JAV  
CPM S30V Plienas iš miltelių C=1.45 
Cr=14 
Mo=2 
V=4 
N=0.2
   
Duratech 20V Plienas iš miltelių C=1.9%
Cr=20%
Mn=0.3%
Mo=1%
Si=0.3%
V=4%
W=0.6%
JAV  
HITACHI SHIROGAMI 1 Baltas plienas arba baltas popierius C=1.3 
Mn=0.2 
P=0.025 
Si=0.1 
S=0.04
Japonija  
HITACHI AOGAMI 1 Žydras plienas arba žydras popierius C=1.3
Mn=0.2 
P=0.025 
Si=0.1 
S=0.04 
Cr=0.2-0.5% 
W=1-1.5%
Japonija  
VASCOWEAR Labai retas plienas, jau negaminamas C=1.12 
Cr=7.75 
Mn=0.3 
Mo=1.6
   
SK-5 žiūrėti W1 C=0.8-0.9 
Si=0.35 
Mn=0.50 
Ni=0.25 
Cr=0.30 
Cu=0.25
Japoniškas analogas W1 Sog
X15-TN Labai nerūdijantis C=0.4 
Cr=15.5
Mo=2
V=0.3
N=0.2
Aubert & Duval (Prancūzija) Ypatingas tech.procesas naudoajnt azotą.
Boker
Silver Steel   C=1.1-1.2 
Si=0.1-0.25 
Cr=0.4-0.5 
S=0.035 
Mn=0.3-0.4 
P=0.035
Peter Stub Limited (Vokietija) Kainuun
Bohler K510/
DIN 115 CrV 3
(Silver Steel )
  C=1.18 
Cr=0.7
V=0.1 
Bohler (Vokietija) Hankala
Steel for core layer in Helle Blades   C=0.67
Si=0.7 
S=0.002 
P=0.19 
Mn=0.44 
Ni=0.28 
Cr=0.28 
Mo=0.52.
Norvegija  
INFI Mažai atbuksta, termoapdirbimas yra įmonės paslaptis C=0.5 
Va=0.36 
Cr=8.25 
Co=0.95 
Ni=0.74 
Mo=1.3 
N=0.11
STRATCOR? Busse Combat
17-7 PH Peiliams nardymui C=0.09 
Cr=17
Mn=0.5
Ni=7
Si=0.3 
S=0.002 
P=0.02 
Al=1.25
  Buck
H-1   C=0.12 
Cr=14.2
Mn=1
Mo=1
Ni=6.8 
P=0.015
Si=3.5
S=0.03
N=0.1
   
ZDP-189   C=3 
Cr=20
   
Cowry-X   C=3
Cr=20
Mo=1
V=0.3
Daido, Japonija  
Cowry-Y   C=1.2
Cr=14 
Mo=3
V=1
Daido, Japonija  
N690 Peiliams nardymui C=1.07
Cr=17
Co=1.5 
Mo=1.1 
Va=0.1
Bohler, Austrija Benchade,
Extreme 
Ratio
SGPS
(Super Gold Powder Steel)
Naujas plienas, naudojamas centrinio sluoksnio laminuotu ašmenų gamyboje. C=1.4
Cr=15
Si=0.5
Mo=2.8 
Mn=0.4 
S=0.03 
P=0.03
V=2.0
Japonija Falkniven U2
95x18 Plienas atsparus korozijai, paprastas C=0.9-1 
Si<0.8
Mn<0.8
Ni<0.6 
S<0.025 
P<0.03 
Cr=17-19 
Ti<0.2
Cu<0.3
Rusija  
110х18МШД Plienas atsparus korozijai naudojamas  guoliams C=1.1-1.2 
Mo<3
Mn=0.1-0.5
Ni=0.5 
Cr=16.5-18 
Ti=0.2
Cu<0.3
Rusija РосОружие
X12 Plienas įrankiams, štampavimas C=2-2.2 
Si=0.1-0.4 
Mn=0.15-0.45 
Ni<0.35 
S<0.03 
P<0.03 
Cr=11.5-13 
Mo<0.2 
W<0.2
V<0.15 
Ti<0.03 
Cu<0.3
Rusija  
X12ВМ Plienas įrankiams, štampavimas C=2-2.2 
Si=0.1-0.4 
Mn=0.15-0.45 
Ni<0.35 
S<0.03 
P<0.03 
Cr=11-12.5 
Mo=0.6-0.9 
W=0.5-0.8 
V=0.15-0.3 
Cu<0.3
Rusija  
9ХФ   C=0.8-0.9
Si=0.1-0.4
Mn=0.3-0.6
Ni<0.35
S<0.03
P<0.03
Cr=0.4-0.7
V=0.15-0.3
Cu<0.3
   
Р18
C=0.73-0.83 
Si<0.5
Mn<0.5
Ni<0.4
S<0.03 
P<0.03 
Cr=3.8-4.4 
Mo<1 
W=17-18.5 
V=1-1.4 
Co<0.5
Rusija  
420J2
 
C=0.26-0.40 
Mn=1.0
P=0.04 
Si=1.0
   
3CR13MoV Patobulintas 420J2 3Cr13 plienas pridėjus molibdeną ir vanadį
C=0.26-0.35 
Cr=12-14 
 
Kinija  Gerber
vidutinio lygio įrankiams


Gamintojai

Dovanų čekis


Latvijas interneta veikali 
Ani.lv Latvijas Marketpleiss - ērti pirkumi ar 2 klišķiem.


Ceno.lv